Anasayfa | İdeal Kilo Hesaplama | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Kadın Forum

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İlk Gece (Gerdek) kadının yapması gerekenler

Başarılı bir "İlk Gece" için kadının yapması gereken...

Kategori  Kategori : Cinsellik
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 237459
Tarih  Tarih : 10 Haziran 2008 13:50

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto 

Başarılı bir "İlk Gece" için kadının yapması gereken, eşine hazır olduğu veya henüz hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi, ön sevişme aşamasının kontrolünü kendi eline almasıdır.

Erkek ise kadının kendisinden farklı olan doğasını kabul etmeli, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır.
 
Daha sonraki ilişkilerin aynası olabilecek bu ilk ilişkide erkek, kadının gevşemesi ve rahatlaması için elinden geleni yapmalı, sabırlı olmalıdır.

İlk ilişkide erkek aşırı zorlayıcı ve ani girme hareketlerden kaçınmalıdır.

Cinsel ilişki sırasında kadını tedirgin eden olaylardan bir tanesi de gebe kalma korkusudur. Çocuk sahibi olmak istenmediği bir sırada gebe kalmak, bunun sorumluluğu veya kürtaj olmanın korku ve baskısı kadını cinsellikten uzaklaştıracak ve soğutacaktır.
 
Evlenmek üzere olan çiftler hemen çocuk sahibi olmak istemiyorlarsa ilk cinsel ilişkiden itibaren gebelikten korunmalıdırlar. Korunmak için bazı yöntemlere evlenmeden önce başlanılmalıdır. Gebeliği önleyici haplar doktor kontrolünde alınmalıdır. Uygun zamanda başlandığında ilk cinsel ilişkiden itibaren gebelikten korurlar . İlk cinsel ilişkide gebelikten korunmak için kondom –prezervatif kullanılması da önerilebilirse de uygulamada pek rahat olmadığı görülmektedir.
 

BAKİRELERE UYGUN POZİSYONLAR
İlk kez ilişkide bulunanların çoğu "misyoner" pozisyonunu seçmektedir. Bakire kadın ve bakir erkekler için pozisyon ve şekli çok önemli değildir. Yaklaşım, yavaş ve düşünceli olmalıdır. Ön hazırlık vajinanın kaygınlığını sağlar ve özellikle geçmişteki "petting" deneyimleri, kadının kızlık zarını genişletmiş ya da yırtmışsa, kadının rahatsızlığı azalır.

 
Misyoner pozisyonu
Bu pozisyon çiftler arasında en çok tercih edilendir. Kadın sırt üstü yatar, erkek karın üstü kadının üzerindedir.

Kadın için: Misyoner pozisyonu en çok tercih edilen pozisyon olmasına rağmen kadınların çoğu aslında bu pozisyonu sevmiyor. Çünkü misyoner pozisyonu kadının hareket alanını daraltıyor. Buna rağmen penis, bu pozisyonda vajinanın derinliklerine ulaşabildiği için tatmin edici bir pozisyon olarak biliniyor. Ancak, eğer partneriniz bir sumo güreşçisi ise uzak durun! Orgazm garantisi yüzde 80!

Erkek için: Bu pozisyonda bütün iş erkekte bittiği için biraz daha olgun ya da yaşlı erkekler bu pozisyonu pek sevmiyorlar. Erkek için çok fazla efor sarfedici olan bu pozisyon, ergenliğe yeni adım atmış olanların özel tercihi genelde! Ayrıca kontrolü elden bırakmayan, seksin temposunu elinde tutmak isteyen erkekler de bu pozisyonu tercih ediyorlar. Bu pozisyonun bir başka avantajı da erkeğin kadını rahatça öpebilmesi...
 
 
 
 
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Doğuş Doğuş
Sebze Yemeği Yapaken Dikkat Edilecek Noktalar

SON DAKİKA HABERLERİ

ANKET

Sizce Nasıl Bir Evlilik Olmalı ?
Tüm AnketlerRSS Kaynağı | Yazar Girişi

Sitemizde bulunan kadınca diyet, zayıflama, makyaj, kadın sağlık,Evlilik,kadın için ilk gece , cinsel bilgiler, gebelik, kadınlara yönelik bilgiler,
kadınlarımızı bilgilendirme amaçlı olup, teşhis ve tedavi amaçlı değildir. Sağlık konularında lütfen doktorunuza danışınız… Kadınca Bilgi Portalı.

 


Site Ekle